Węzeł żebrowy. Jak zrobić, żeby nie falował? - Szkoła Makramy SNAGart
16332
post-template-default,single,single-post,postid-16332,single-format-standard,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,creator-ver-1.10,,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-dark-header,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,cookies-not-set

Węzeł żebrowy. Jak zrobić, żeby nie falował?

Szkoła Makramy SNAGart / Blog  / Rozkładamy na łopatki  / Węzeł żebrowy. Jak zrobić, żeby nie falował?

Węzeł żebrowy. Jak zrobić, żeby nie falował?

Mamy czwartek, więc rozkładamy na łopatki. Dziś znów pod lupę bierzemy węzeł żebrowy. Poza samym wiązaniem warto jeszcze zadbać o to, żeby był równy. Jak to zrobić?

Płaskie szeroko – luźniejsze żeberko

Żebrowy żebrowemu nierówny! No bo jeżeli wiążemy np. węzełki płaskie luźno i zamykamy je węzełkami żebrowymi, to nie powinnyśmy za mocno tego żeberka ściągać. Powstałaby wtedy taka luźna buła na górze, którą na dole ściągałoby sztywne żeberko. W takim przypadku żeberko wiążemy dość rozwlekle.

Płaskie ścisłe – ściągamy żeberko

Trudniejsza jest sytuacja, w której mocno ściągamy węzełki płaskie, bo np. robimy torebkę, która nie powinna mieć za dużych dziur. Wtedy ważne jest, by to żeberko, które ograniczać będzie węzełki płaskie, ściągać mocno. Nie wiązać mocno węzłów (one lepiej się układają, gdy są zawiązane średnio mocno), ale ściągać je do góry na sznurku wiodącym.

Zobaczcie na filmie, jak to robić: