#DzieńMatki 3 pomysły na prezent dla Mamy

Szkoła Makramy SNAGart / Blog  / #DzieńMatki 3 pomysły na prezent dla Mamy
Makramowa torebka - zestaw DIY

#DzieńMatki 3 pomysły na prezent dla Mamy

Zdradzę Ci pewien sekret. Czy wiesz, że Twoja mama mogła już słyszeć o makramie albo nawet kiedyś jej próbować? O co chodzi? Już odpowiadam.

W latach 70-80 makrama w Polsce była bardzo popularna. Wydawane były książki z rysunkami i instrukcjami, wychodziły pocztówki. Makrama pojawiała się na lekcjach ZPT w szkołach, a nawet w wojsku! Dlaczego była tak popularna?

Zamiast IKEI były sklepy meblowe i przemysłowe. Zamiast H&M i Zary sieciówek były domy towarowe i sklepy z konfekcją damską i męską. Żeby mieć w domu coś więcej niż tylko meblościankę, tapczan-półkę, czy zdobyty cudem „wypoczynek”, trzeba było to albo skądś przywieźć (a za granicę wyjechać było ciężko), albo sobie zrobić. Jeżeli chciało się mieć inną niż wszyscy torebkę, siatkę na zakupy albo sweter, brało się maszynę do szycia, druty, szydełko albo… sznurki! Wiecie już do czego zmierzam? Makrama dawała możliwość, żeby w tamtych czasach mieć coś oryginalnego, czego nie mają inni.

I możliwe, że właśnie te czasy pamięta Twoja mama. Wiem to, bo te opowieści często pojawiają się na warsztatach. Wiele pań przychodzi na zajęcia właśnie po to, by przypomnieć sobie tę nauczoną dawno temu i potem zapomnianą technikę wyplatania.

Dlatego chcę Ci zaproponować prezent, który pozwoli Twojej mamie powspominać dawne czasy albo dogonić obecne nowości. Makramowe dodatki są obecnie w niemal wszystkich sieciówkach – zarówno tych z artykułami do wnętrz, jak i odzieżowymi. Teraz będzie mogła zrobić je samodzielnie.

1. Zestaw Makrama dla początkujących w wersji podstawowej albo DUET

Z tym zestawem Twoja mama przebojem wejdzie w świat węzełków i sznurków. Nauczy się wszystkich podstawowych makramowych splotów i stworzy od podstaw własną ozdobę na ścianę. Jeżeli chcesz jej w tej drodze towarzyszyć, albo wiesz, że ma przyjaciółkę, z którą mogłaby pleść, wybierz zestaw dla dwóch osób. Spędzicie wtedy wspólnie czas, a do tego nauczycie się nowej umiejętności, która towarzyszyć Wam będzie przez następne lata!

Makrama dla początkujących – zestaw do nauki z instrukcją i materiałami

Makrama dla początkujących DUET – zestaw do nauki dla dwóch osób

Zestaw do makramy DIY. Makrama dla początkujących

Zestaw do makramy DIY

2. Zestaw Makramowa torebka DIY

Ta torba zachwyca wszystkich, którzy na nią patrzą. Twoja mama może otworzyć pudełko i w ciągu. 2-3 godzin zrobić taką torebkę w kolorze JEANS samodzielnie. Nie musi nic umieć, wszystkiego nauczy się z zestawu.

Makramowa torebka DIY – zestaw do zaplatania z instrukcją i materiałami

Makramowa torebka - zestaw DIY

Makramowa torebka – zestaw DIY

 

3. Bon na warsztaty Makrama dla początkujących

Ten voucher to prezent-przeżycie. Wraz z bonem prezentowym dajesz trzy godziny zdobywania nowych umiejętności, relaksu i być może potem – nowej pasji. Bon zamawiasz w sklepie, a następnie drukujesz i wręczasz. Dalej wszystko dzieje się samo 🙂

Bon prezentowy na warsztaty Makrama dla początkujacych

Bon prezentowy na warsztaty Makrama dla początkujących

Bon prezentowy na warsztaty Makrama dla początkujących

A jeżeli chcesz zobaczyć więcej propozycji, zerknij do Sklepu Szkoły Makramy SNAGart i wybierz coś, co najbardziej będzie pasować na prezent dla Twojej mamy.