Makrama dla początkujących
Warsztaty na żywo w pracowni
Chcesz poznać najbardziej wciągające zajęcie na świecie? Chodź, nauczę Cię makramy!
- Pokażę Ci, jakie są sznurki, z których można pleść (dostaniesz w prezencie próbnik sznurków),
- Dowiesz się, jak liczyć długość sznurka na makramę i jak wiązać makramowe węzły.
- Dorzucę też kilka makramowych tipów, które przydadzą Ci się w późniejszych projektach.
- Dostaniesz też PREZENT – minizestaw do zaplecenia makramowego piórka. Będziesz mieć możliwość przetestowania innego typu sznurka do makramy.
Co dostaniesz w ramach zajęć?
- Sznurek Bobbiny – bawełniany, pleciony, 100 m. Kolor wybierzesz na początku warsztatów.
- Kijek – naturalny, o długości 40-60 cm. Nasze kijki zbieramy i przygotowujemy dla Ciebie na Mazurach.
- Instrukcja – książeczka – specjalnie przygotowana, 24-stronicowa instrukcja, w której krok po kroku pokazane są wszystkie etapy pracy nad makramą. Dzięki temu w domu bez problemu odtworzysz wszystko to, czego nauczysz się na zajęciach, a także podzielisz się wiedzą z najbliższymi.
- Próbnik sznurków – po to, żeby nie zapomnieć, jakie są rodzaje i grubości sznurków, w prezencie otrzymasz też kartonik z rozpisanymi typami, rozmiarami oraz przywiązanymi kawałkami sznurków.
- Minizestaw do zaplecenia makramowego piórka – to praca domowa i możliwość sprawdzenia sznurka skręcanego.
- Poczęstunek – tego nie może zabraknąć na naszych warsztatach. Zawsze czeka na Ciebie coś smacznego do przegryzienia, a także kawa, herbata i woda.
- Węzła mocującego – to początek większości makramowych prac.
- Węzła płaskiego – to jeden z dwóch podstawowych makramowych węzłów;
- Perły – kombinacji węzłów płaskich, które tworzą kulkę;
- Węzła żebrowego – drugiego z dwóch podstawowych makramowych splotów;
- Węzła żebrowego zakańczającego – to sposób wiązania węzłów żebrowych, który umożliwia zakończenie makramowej pracy bez frędzli;
- Opaski – to węzeł, który przydaje się nie tylko do wykańczania makram, ale też do tworzenia chwostów;
- Baryłki – to taki miły akcent na koniec pracy – beczułkowe zgrubienia na frędzlach.
Gdzie odbywają się warsztaty?
CZY TO BEZPIECZNE W CZASACH EPIDEMII KORONAWIRUSA?
Zajęcia odbywają się w mikrogrupach, maksymalnie 4-osobowych. Przez całe warsztaty pracujemy w maseczkach, zachowujemy dystans i dezynfekujemy ręce. Każda uczestniczka do dyspozycji ma swoje przybory do cięcia i mierzenia sznurków.
NIC NIE UMIEM. CZY SOBIE PORADZĘ?
Tak! Ta makrama to przyjemna praca na rozpoczęcie makramowej drogi. Zawiera podstawowe węzły, które przydadzą się przy pleceniu następnych prac. Przeprowadzę Cię przez wszystkie etapy, tworzenia wzoru, a jeżeli będziesz mieć ochotę go rozbudować, także pomogę.
W razie kłopotów zawsze służę pomocą. Nie ogranicza nas czas, ani nic nas nie pogania, możemy pleść tak długo, jak będziesz chciała. Moje wsparcie masz także po zajęciach – pomagam dobierać sznurki do kolejnych projektów, radzę, jak pleść, w razie potrzeby nagrywam i podsyłam filmiki.
O Szkole Makramy SNAGart
Nazywam się Kasia Karpa i uczę, jak pleść makramy.
Przez lata pracowałam jako dziennikarka, wydawca serwisów internetowych, tworzyłam programy telewizyjne, zajmowałam się social mediami.
W moim sercu jednak od maleńkości była makrama i różne rękodzielnicze pasje. Wybijały się na tyle mocno, żę w 2018 roku zaczęłam po godzinach organizować warsztaty makramy, a w 2019 rzuciłam pracę i na dobre zajęłam się już na dobre tylko tym, co niesie ze sobą pozytywne emocje, sprawia ludziom radość i powoduje, że więcej się uśmiechają: nauczaniem makramy.
Tak powstała Szkoła Makramy SNAGart z warsztatami w Warszawie, w Giżycku i wielu także bardzo odległych zakątkach kraju, ruszyły też kursy online i sprzedaż zestawów DIY.
One nauczyły się makramy w pracowni SNAGart
Magiczne miejsce
"Nie zastanawiaj się czy zapisać się na warsztaty. Zrób to! Magiczne miejsce. Kasia jest stworzona do dzielenia się swoją pasją. Polecam!"
Łatwo, miło i przyjemnie
"Kasia tłumaczy w taki sposób zawiłości różnych wzorów, że nawet dzieci w wieku 9 i 6 lat mogą zrozumieć. Z pełnym przekonaniem polecam nauczycielkę i samą pracownię: łatwo, miło i przyjemnie."
Kameralna i swojska atmosfera
"To moje trzecie warsztaty ze SNAGart. Trzecie (i mam nadzieję nie ostatnie), z którego wróciłam z wiedzą praktyczną i własnoręcznie wykonaną makramą. Atmosfera - kameralna i swojska, niezależnie od liczby osób. W tym przytulny kącik, świetna kawa i ciacha."
Dzika satysfakcja!
"Fantastyczna atmosfera, pasja Kasi, która się wszystkim udziela, powiedziałabym, że indywidualne nauczanie supełków, węzełków, przystępne dla każdego i dzika satysfakcja ze zrobionego własnego projektu. Bardzo polecam te warsztaty."