Warsztaty na żywo w pracowni

Makrama dla początkujących. Warsztaty w Warszawie

Chodź, nauczę Cię makramy!

 • Pokażę Ci, jakie są sznurki, z których można pleść (dostaniesz w prezencie próbnik sznurków),
 • Opowiem, skąd brać, jakie wybierać i jak przygotować kije do makramy.
 • Dowiesz się, jak liczyć długość sznurka na makramę i jak wiązać makramowe węzły.
 • Samodzielnie zapleciesz swoją pierwszą makramę ścienną na kiju.
 • Dorzucę też kilka makramowych tipów, które przydadzą Ci się w późniejszych projektach.
 • Dostaniesz też PREZENT – minizestaw do zaplecenia makramowego piórka. Będziesz mieć możliwość przetestowania innego typu sznurka do makramy.
 • Z zajęć wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną makramą oraz kompletem wiedzy i umiejętnościami, które wykorzystasz przy zaplataniu kolejnych prac. 
Katarzyna Karpa, fot. Karolina Jonderko
Doskonała
Na podstawie 15 opinii
Elżbieta Bimek (Panna_byk)
Elżbieta Bimek (Panna_byk)
2023-10-07
Byłam, polecam. Dostałam voucher i to był jeden z lepszych prezentów. Miła atmosfera, Kasia prowadząca warsztaty służy radą, dzięki temu czlowiek czuje się zaopiekowany. Doskonała inwestycja w mile spędzony czas, relaks i "oczyszczenie głowy" z przyziemnych rzeczy. Makrama wciąga i nie ma możliwości żeby ktoś wyszedł bez swojego recznie zrobionego dzieła. Satysfakcja gwarantowana. Pewnie jeszcze wrócę na kurs na wyższy stopień.
Joanna Antczak
Joanna Antczak
2023-10-05
Makrama z Kasią wciąga! Zaczynasz od jednego kursu, potem bierzesz kolejny aż w końcu chodzisz co tydzień i dostosowujesz swój grafik pod te zajęcia:) Nieważne czy chcesz zapleść tylko jedna makramę ścienną lub jedną torebką, czy też chcesz, aby stało się to Twoim stałym hobby czas w pracowni u Kasi to czysty relaks i oczyszczenie głowy: masz przed sobą sznurki i w magiczny sposób wraz z ich "poplątaniem" rozplątuja się Twoje myśli. To zawsze jest 2w1 -wychodzisz z makramowym dziełem i radością w sercu i głowie. Nie ma znaczenia czy jest się dobrym w pracach plastycznych, czy ma się dużo cierpliwości, czy jest się kreatywnym, makrama naprawdę jest dla każdego. Kasia pomaga i tłumaczy nie tylko na warsztatach ale służy rada tez później jak tylko tego potrzebujesz. Jesli wciaz boisz sie sprobowac na zywo polecam boxy z gotowymi zestawami są tak przejrzyste, że żaden tutorial się do nich nie umywa.
Kaja Mianowana
Kaja Mianowana
2023-10-03
Wspaniale miejsce ♥️
Anna Marzena Tomczak
Anna Marzena Tomczak
2023-09-16
Na "sznurki" jak to mówi mój mąż uczęszczam od blisko roku. Kasia nie tylko uczy tych wszystkich supełków, ale także inspiruje. Jest wsparciem dla każdego z pomysłów jaki pojawia się w pracowni. Zaraża swoją nieprzeciętnie pozytywną energią! Cotygodniowe warsztaty to... czyste Hygge ! Edycja letnich warsztatów w plenerze to już absolutny sztos! Bardzo, bardzo polecam!
Anna Krotiuk
Anna Krotiuk
2023-08-04
Dla każdego, kto chce spędzić czas w miłym towarzystwie. Prowadząca - Kasia - brak słów dla wyrażenia jej profesjonalizmu i zaangażowania :-)
Kasia Str
Kasia Str
2023-07-08
Jestem zachwycona nauką makramy z Kasią. Wszystko co wydawało się trudne stało się proste. Atmosfera na zajęciach z Kasią jest cudna, dzięki temu wiązanie sznureczków to odprężające zajęcie 😀 szczerze polecam!
Ewa Malowaniec
Ewa Malowaniec
2023-05-20
Wspaniały czas!!! Niesamowita, bardzo pomocna Kasia, pozwala odkryć w każdym talent do makramy. Polecam jako super relaks.
Manuela Warzybok
Manuela Warzybok
2023-05-08
Świetne miejsce by nauczyć się makramy i zacząć pleść sznurki samodzielnie, można też zostać na dłużej i stać się częścią fajnej społeczności. Kasia tłumaczy tak, że każdy się nauczy, choćby był całe życie przekonany, że ma dwie lewe ręce.
Magda U.
Magda U.
2023-05-01
Cudowne miejsce i wspaniale spędzony czas. Kasia super profesjonalistka chętnie dzielaca sie swoja wiedzą. Świetna atmosfera na warsztatach :) polecam

Pakiet startowy: sznurek, kijek i prezenty

Kijek olchowy. Takich naturalnie przygotowanych kijków używamy na warsztatach makramy
Sznurek bawełniany, pleciony Bobbiny 5 mm kolor naturalny
Szczegółowa instrukcja wykonania makramy - Makrama dla początkujących
Minizestaw na makramowe piórko DIY
Próbnik sznurków na warsztatach Makrama dla początkujących
Nieograniczona kawa z ekspresu czeka na Ciebie na warsztatach w Szkole Makramy SNAGart

Gdy przyjdziesz na zajęcia, czekać będzie na Ciebie pakiet materiałów:

 • Sznurek Bobbiny – bawełniany, pleciony sznurek premium, 100 m. Kolor ecru/naturalny.
 • Kijek – naturalny, o długości 40-60 cm. Nasze kijki zbieramy i ręcznie przygotowujemy dla Ciebie na Mazurach.
 • Instrukcja – książeczka – specjalnie przygotowana, 24-stronicowa instrukcja, w której krok po kroku pokazane są wszystkie etapy pracy nad makramą. Dzięki temu w domu bez problemu odtworzysz wszystko to, czego nauczysz się na zajęciach.
 • Próbnik sznurków – po to, żeby nie zapomnieć, jakie są rodzaje i grubości sznurków. Próbnik przyda się przy przyszłych sznurkowych zakupach.
 • Minizestaw do zaplecenia makramowego piórka – to możliwość sprawdzenia innego typu sznurka: skręcanego. W pakiecie dostajesz zestaw sznurków i link do instrukcji wykonania piórka.
 • Poczęstunek – tego nie może zabraknąć na naszych warsztatach. Zawsze czeka na Ciebie coś smacznego do przegryzienia, a także kawa, herbata i woda.
Makrama dla początkujących - warsztaty w Warszawie

Jak wyglądają warsztaty?

Oto dokładny przebieg kursu stacjonarnego w pracowni

 • Wprowadzenie do makramy – zaczynamy od gry w skojarzenia, kończymy na tym, że makrama otacza nas ze wszystkich stron.
  Zobaczysz materiały z lat 80. i dotkniesz oryginalnych, zaplecionych wtedy makram mojej mamy Ani.
 • Szczegółowe omówienie sznurków – dowiesz się, z jakich sznurków można zaplatać, gdzie można je kupić i dlaczego ten sam typ sznurka u różnych producentów to często zupełnie różne produkty. Porównujemy różne fabryki i różne typy materiałów <- Te materiały otrzymasz w formie wideo. Dzięki temu wrócisz do nich po zajęciach.
 • Kompendium wiedzy o kijkach i gałęziach – tutaj padają odpowiedzi na najbardziej palące pytania o kije. Skąd je brać kije, jakie wybierać, jak przygotować? Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi typami drewna oraz jak zabezpieczyć kije przed żerującymi w nich owadami? – to tylko niektóre z nich <- Te materiały otrzymasz w formie wideo. Dzięki temu wrócisz do nich po zajęciach.

WYPLATANIE

Po tym krótkim wstępie przechodzimy do najważniejszego, czyli wyplatania. Poszczególnych węzłów nie uczysz się na sucho, ale zaplatając już swoją własną makramę

Najpierw węzeł mocujący, którym zahaczasz sznurki na naturalnym, ręcznie przygotowanym kiju.

Potem węzeł płaski – drugi podstawowy makramowy węzeł. Dobrze ćwiczymy go robiąc najpierw perły, a potem zaplatając nim trójkątną siatkę.

Następnie przychodzi czas na węzeł żebrowy. Dam Ci cztery wskazówki, które sprawią, że węzeł będzie zawsze Ci wychodził.

Węzłami żebrowymi zamkniesz trójkąt pośrodku pracy, a następnie zapleciesz nimi zygzakowaty łańcuch. Ten etap przygotuje Cię do zmiany kierunków przy zaplataniu bardziej skomplikowanych „żeberek” w przyszłości. Dzięki temu ćwiczeniu nie będzie mieć przed Tobą tajemnic np. pojedynczy i podwójny diament.

Pracę zakończymy węzłem żebrowym zakańczającym, makramową opaską i baryłkami.

WYKOŃCZENIE MAKRAMY – tak jak chcesz

W Szkole Makramy SNAGart pracujemy na jednym wzorze makramy po to, by nauczyć się węzłów. To, jak go zinterpretujesz, zależy od Ciebie.

Wzór uczy Cię splotów, otwiera i pozwala uwolnić Twoją kreatywność. Pod koniec zajęć umiesz już na tyle dużo, że samodzielnie wykańczasz swoją makramę.

Tak, jak chcesz i jak najbardziej Ci się podoba. Dłuższe frędzle? Nie ma problemu. Dodatkowe sploty? Pokażę Ci jak je zrobić. Spirale, warkocze, ażurowe łańcuchy z węzłów płaskich – to jest właśnie moment, kiedy możesz zaszaleć z tymi elementami.

To w tym momencie dzieje się magia: większość osób puszcza wodze fantazji i tworzy swoje własne, oryginalne dzieła sztuki. Zobacz na zdjęciach poniżej, jak moje kursantki interpretowały główny wzór:

Warsztaty Makrama dla początkujących
Warsztaty Makrama dla początkujących
Warsztaty Makrama dla początkujących
Warsztaty Makrama dla początkujących

Certyfikat

Każda osoba, która zaplecie swoją makramę na zajęciach Makrama dla początkujących, otrzymuje Certyfikat ukończenia kursu.

Terminy, zapisy i cena

Warsztaty trwają 3 godziny, koszt uczestnictwa: 195 zł [NOWA NIŻSZA CENA!]

Jeżeli masz pytania, napisz albo zadzwoń: kontakt@snagart.pl lub +48 600 330 877

Na warsztaty zapraszam Cię do pracowni SNAGart na Ursynowie w Warszawie przy ul. Czapli 25. TUTAJ znajdziesz dokładną lokalizację na mapie Google.

email: kontakt@snagart.pl

messenger: fb.com/pracowniasnagart

instagram: instagram.com/snagart.makrama

Masz wątpliwości?

NIC NIE UMIEM. CZY SOBIE PORADZĘ?

Tak! Dzięki mojej autorskiej metodzie nauczania na pewno dasz radę nauczyć się makramowych węzłów. Przeprowadzę Cię przez wszystkie etapy tworzenia wzoru, a jeżeli będziesz mieć ochotę go rozbudować, także Ci w tym pomogę. Na koniec dostaniesz drukowaną książeczkę z instrukcją zaplatania makramy krok po kroku.

A CO, JEŻELI JAKIŚ ETAP SPRAWI MI PROBLEM?

Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 6-osobowych, grupach. To pozwala na bardzo indywidualne podejście do każdej kursantki. Poszczególne etapy plecenia każda osoba rozpoczyna w swoim tempie, a w razie trudności pomagam znaleźć najbardziej odpowiedni sposób zaplatania (niektóre węzły zaplatać można aż na 8 sposobów!).

A JEŻELI NIE DAM RADY?

Służę pomocą na każdym etapie plecenia. Nie ogranicza nas czas, ani nic nie pogania, możemy pleść tak długo, jak będziesz chciała. Moje wsparcie masz także po zajęciach – pomagam dobierać sznurki do kolejnych projektów, radzę, jak pleść, w razie potrzeby nagrywam i podsyłam filmiki. Zajęcia odbywają się we wspierającej i relaksującej atmosferze.

100% Gwarancja Satysfakcji

Jeżeli zajęcia nie spełnią Twoich oczekiwań, wystarczy że w ciągu 7 dni od daty warsztatów przyślesz mi e-mail, a ja zwrócę Ci 100% wpłaty wpisowego na konto. Bez żadnych pytań.

Gwarancja Satysfakcji dotyczy wszystkich zajęć, które odbywają się w pracowni Szkoły Makramy SNAGart i są wymienione poniżej.

Gwarancja satysfakcji
Katarzyna Karpa Szkoła Makramy SNAGart

O Szkole Makramy SNAGart

Przez lata pracowałam jako dziennikarka, wydawca serwisów internetowych, tworzyłam programy telewizyjne, zajmowałam się social mediami.

W moim sercu jednak od maleńkości była makrama i różne rękodzielnicze pasje. Wybijały się na tyle mocno, żę w 2018 roku zaczęłam po godzinach organizować warsztaty makramy, a w 2019 rzuciłam pracę i na dobre zajęłam się już tylko tym, co niesie ze sobą pozytywne emocje, sprawia ludziom radość i powoduje, że więcej się uśmiechają: nauczaniem makramy.

Tak powstała Szkoła Makramy SNAGart z warsztatami w Warszawie, w Giżycku i wielu także bardzo odległych zakątkach kraju, ruszyły też kursy online i sprzedaż zestawów DIY.

Moja autorska metoda nauczania rękodzieła gwarantuje sukces! Każda osoba, która przychodzi na moje warsztaty (czy to pełnowymiarowe, w pracowni, czy w przelocie w centrum handlowym), wychodzi z nich z gotową makramą i wiedzą potrzebną do wykonania następnych plecionek.

Opinie o warsztatach

Uczucie dumy z własnej pracy bezcenne

"Zajęcia z makramy są prowadzone bardzo profesjonalnie i przystępnie, atmosfera cudowna, głowa odpoczywa, stres dnia codziennego ucieka, jakby czas się zatrzymał. Od Kasi nauczyłam się, że makrama nie musi być idealna by była piękna. Każdy jest w stanie zrobić coś pięknego niezależnie od umiejętności. Uczucie dumy z własnej pracy bezcenne."

Bogusia Misiarek
Polecam wszystkim!

"Makramami zainteresowałam się rok temu. Bardzo polubiłam te zaplatanki. Dużo korzystam z warsztatów osób lepszych ode mnie. Ostatnio po raz pierwszy uczestniczyłam w warsztatach na żywo – Szkoła makramy SNAGart z Kasią w roli głównej, warsztaty w Mikołajkach, Stare Sady. Miejsce wspaniałe, towarzystwo jeszcze lepsze i nawet deszcz nie popsuł nam nastroju. Polecam wszystkim!"

Barbara Mateusiak
Magiczne miejsce

"Nie zastanawiaj się czy zapisać się na warsztaty. Zrób to! Magiczne miejsce. Kasia jest stworzona do dzielenia się swoją pasją. Polecam!"

Agnieszka Domin
Agnieszka Domin
Łatwo, miło i przyjemnie

"Kasia tłumaczy w taki sposób zawiłości różnych wzorów, że nawet dzieci w wieku 9 i 6 lat mogą zrozumieć. Z pełnym przekonaniem polecam nauczycielkę i samą pracownię: łatwo, miło i przyjemnie."

Aneta Havel-Bojanowska
Aneta Havel-Bojanowska
Kameralna i swojska atmosfera

"To moje trzecie warsztaty ze SNAGart. Trzecie (i mam nadzieję nie ostatnie), z którego wróciłam z wiedzą praktyczną i własnoręcznie wykonaną makramą. Atmosfera - kameralna i swojska, niezależnie od liczby osób. W tym przytulny kącik, świetna kawa i ciacha."

Kinga Wołk
Kinga Wołk
Dzika satysfakcja!

"Fantastyczna atmosfera, pasja Kasi, która się wszystkim udziela, powiedziałabym, że indywidualne nauczanie supełków, węzełków, przystępne dla każdego i dzika satysfakcja ze zrobionego własnego projektu. Bardzo polecam te warsztaty."

Stenia Miodek
Stenia Miodek
.