Makrama dla początkujących – warsztaty w pracowni
25410
page-template-default,page,page-id-25410,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,creator-ver-1.10,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-light-header,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,cookies-not-set
 
Warsztaty na żywo w pracowni

Makrama dla początkujących

Chcesz poznać najbardziej wciągające zajęcie na świecie? Chodź, nauczę Cię makramy!
 • Pokażę Ci, jakie są sznurki, z których można pleść (dostaniesz w prezencie próbnik sznurków),
 • Opowiem, skąd brać, jakie wybierać i jak przygotować kije do makramy.
 • Dowiesz się, jak liczyć długość sznurka na makramę i jak wiązać makramowe węzły.
 • Samodzielnie zapleciesz swoją pierwszą makramę ścienną na kiju.
 • Dorzucę też kilka makramowych tipów, które przydadzą Ci się w późniejszych projektach.
 • Dostaniesz też PREZENT – minizestaw do zaplecenia makramowego piórka. Będziesz mieć możliwość przetestowania innego typu sznurka do makramy.
 • Z zajęć wyjdziesz z kompletem wiedzy i umiejętnościami, które wykorzystasz przy zaplataniu kolejnych makram. 
Pakiet startowy
Kijek olchowy. Takich naturalnie przygotowanych kijków używamy na warsztatach makramy
Sznurek bawełniany, pleciony Bobbiny 5 mm kolor naturalny
Szczegółowa instrukcja wykonania makramy - Makrama dla początkujących
Minizestaw na makramowe piórko DIY
Próbnik sznurków na warsztatach Makrama dla początkujących
Nieograniczona kawa z ekspresu czeka na Ciebie na warsztatach w Szkole Makramy SNAGart

Gdy przyjdziesz na zajęcia, czekać będzie na Ciebie pakiet materiałów:

 • Sznurek Bobbiny – bawełniany, pleciony sznurek premium, 100 m. Kolor ecru/naturalny.
 • Kijek – naturalny, o długości 40-60 cm. Nasze kijki zbieramy i ręcznie przygotowujemy dla Ciebie na Mazurach.
 • Instrukcja – książeczka – specjalnie przygotowana, 24-stronicowa instrukcja, w której krok po kroku pokazane są wszystkie etapy pracy nad makramą. Dzięki temu w domu bez problemu odtworzysz wszystko to, czego nauczysz się na zajęciach.
 • Próbnik sznurków – po to, żeby nie zapomnieć, jakie są rodzaje i grubości sznurków. Próbnik przyda się przy przyszłych sznurkowych zakupach.
 • Minizestaw do zaplecenia makramowego piórka – to możliwość sprawdzenia innego typu sznurka: skręcanego. W pakiecie dostajesz zestaw sznurków i link do instrukcji wykonania piórka.
 • Poczęstunek – tego nie może zabraknąć na naszych warsztatach. Zawsze czeka na Ciebie coś smacznego do przegryzienia, a także kawa, herbata i woda.
Makrama dla początkujących - warsztaty w Warszawie
Jak wyglądają warsztaty?
Oto dokładny przebieg kursu stacjonarnego
 • Wprowadzenie do makramy – zaczynamy od gry w skojarzenia, kończymy na tym, że makrama otacza nas ze wszystkich stron.
  Zobaczysz materiały z lat 80. i dotkniesz oryginalnych, zaplecionych wtedy makram mojej mamy Ani.
 • Szczegółowe omówienie sznurków – dowiesz się, z jakich sznurków można zaplatać, gdzie można je kupić i dlaczego ten sam typ sznurka u różnych producentów to często zupełnie różne produkty. Porównujemy różne fabryki i różne typy materiałów.
 • Kompendium wiedzy o kijkach i gałęziach – tutaj padają odpowiedzi na najbardziej palące pytania o kije. Skąd je brać kije, jakie wybierać, jak przygotować? Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi typami drewna oraz jak zabezpieczyć kije przed żerującymi w nich owadami? – to tylko niektóre z nich.

WYPLATANIE

Po tym krótkim wstępie przechodzimy do najważniejszego, czyli wyplatania. Poszczególnych węzłów nie uczysz się na sucho, ale zaplatając już swoją własną makramę

Najpierw węzeł mocujący, którym zahaczasz sznurki na naturalnym, ręcznie przygotowanym kiju.

Potem węzeł płaski – drugi podstawowy makramowy węzeł. Dobrze ćwiczymy go robiąc najpierw perły, a potem zaplatając nim trójkątną siatkę.

Następnie przychodzi czas na węzeł żebrowy. Dam Ci cztery wskazówki, które sprawią, że węzeł będzie zawsze Ci wychodził.

Węzłami żebrowymi zamkniesz trójkąt pośrodku pracy, a następnie zapleciesz nimi zygzakowaty łańcuch. Ten etap przygotuje Cię do zmiany kierunków przy zaplataniu bardziej skomplikowanych „żeberek” w przyszłości. Dzięki temu ćwiczeniu nie będzie mieć przed Tobą tajemnic np. pojedynczy i podwójny diament.

Pracę zakończymy węzłem żebrowym zakańczającym, makramową opaską i baryłkami.

WYKOŃCZENIE MAKRAMY – tak jak chcesz

W Szkole Makramy SNAGart pracujemy na jednym wzorze makramy po to, by nauczyć się węzłów. To, jak go zinterpretujesz, zależy od Ciebie.

Wzór uczy Cię splotów, otwiera i pozwala uwolnić Twoją kreatywność. Pod koniec zajęć umiesz już na tyle dużo, że samodzielnie wykańczasz swoją makramę.

Tak, jak chcesz i jak najbardziej Ci się podoba. Dłuższe frędzle? Nie ma problemu. Dodatkowe sploty? Pokażę Ci jak je zrobić. Spirale, warkocze, ażurowe łańcuchy z węzłów płaskich – to jest właśnie moment, kiedy możesz zaszaleć z tymi elementami.

To w tym momencie dzieje się magia: większość osób puszcza wodze fantazji i tworzy swoje własne, oryginalne dzieła sztuki. Zobacz na zdjęciach poniżej, jak moje kursantki interpretowały główny wzór:

Warsztaty Makrama dla początkujących
Warsztaty Makrama dla początkujących
Warsztaty Makrama dla początkujących
Warsztaty Makrama dla początkujących
Certyfikat

Każda osoba, która zaplecie swoją makramę na zajęciach Makrama dla początkujących, otrzymuje Certyfikat ukończenia kursu.

Terminy, zapisy i cena

Warsztaty trwają 4 godziny, koszt uczestnictwa: 255 zł

Jeżeli masz pytania, napisz albo zadzwoń: kontakt@snagart.pl lub +48 600 330 877

Na warsztaty zapraszam Cię do pracowni SNAGart na Ursynowie w Warszawie przy ul. Czapli 25. TUTAJ znajdziesz dokładną lokalizację na mapie Google.

email: kontakt@snagart.pl

messenger: fb.com/pracowniasnagart

instagram: instagram.com/snagart.makrama

Terminy zajęć:

MAJ 2023

8.05 (poniedziałek) godz. 17:00 ZAPISY
13.05 (sobota) godz. 10:00 ZAPISY
18.05 (czwartek) godz. 17:00 ZAPISY
20.05 (sobota) godz. 10:00 ZAPISY

CZERWIEC 2023

18.06 (niedziela) godz. 10:00 ZAPISY
22.06 (czwartek) godz. 17:00 ZAPISY

Masz wątpliwości?
NIC NIE UMIEM. CZY SOBIE PORADZĘ?

Tak! Dzięki mojej autorskiej metodzie nauczania na pewno dasz radę nauczyć się makramowych węzłów. Przeprowadzę Cię przez wszystkie etapy tworzenia wzoru, a jeżeli będziesz mieć ochotę go rozbudować, także Ci w tym pomogę. Na koniec dostaniesz drukowaną książeczkę z instrukcją zaplatania makramy krok po kroku.

A CO, JEŻELI JAKIŚ ETAP SPRAWI MI PROBLEM?

Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 6-osobowych, grupach. To pozwala na bardzo indywidualne podejście do każdej kursantki. Poszczególne etapy plecenia każda osoba rozpoczyna w swoim tempie, a w razie trudności pomagam znaleźć najbardziej odpowiedni sposób zaplatania (niektóre węzły zaplatać można aż na 8 sposobów!).

A JEŻELI NIE DAM RADY?

Służę pomocą na każdym etapie plecenia. Nie ogranicza nas czas, ani nic nie pogania, możemy pleść tak długo, jak będziesz chciała. Moje wsparcie masz także po zajęciach – pomagam dobierać sznurki do kolejnych projektów, radzę, jak pleść, w razie potrzeby nagrywam i podsyłam filmiki. Zajęcia odbywają się we wspierającej i relaksującej atmosferze.

Katarzyna Karpa Szkoła Makramy SNAGart

fot. Karolina Wicher

O Szkole Makramy SNAGart
Nazywam się Kasia Karpa i uczę, jak pleść makramy.

Przez lata pracowałam jako dziennikarka, wydawca serwisów internetowych, tworzyłam programy telewizyjne, zajmowałam się social mediami.

W moim sercu jednak od maleńkości była makrama i różne rękodzielnicze pasje. Wybijały się na tyle mocno, żę w 2018 roku zaczęłam po godzinach organizować warsztaty makramy, a w 2019 rzuciłam pracę i na dobre zajęłam się już na dobre tylko tym, co niesie ze sobą pozytywne emocje, sprawia ludziom radość i powoduje, że więcej się uśmiechają: nauczaniem makramy.

Tak powstała Szkoła Makramy SNAGart z warsztatami w Warszawie, w Giżycku i wielu także bardzo odległych zakątkach kraju, ruszyły też kursy online i sprzedaż zestawów DIY.

Moja autorska metoda nauczania rękodzieła gwarantuje sukces! Każda osoba, która przychodzi na moje warsztaty (czy to pełnowymiarowe, w pracowni, czy w przelocie w centrum handlowym), wychodzi z nich z gotową makramą i wiedzą potrzebną do wykonania następnych plecionek.

Opinie o warsztatach
Uczucie dumy z własnej pracy bezcenne

"Zajęcia z makramy są prowadzone bardzo profesjonalnie i przystępnie, atmosfera cudowna, głowa odpoczywa, stres dnia codziennego ucieka, jakby czas się zatrzymał. Od Kasi nauczyłam się, że makrama nie musi być idealna by była piękna. Każdy jest w stanie zrobić coś pięknego niezależnie od umiejętności. Uczucie dumy z własnej pracy bezcenne."

Bogusia Misiarek
Polecam wszystkim!

"Makramami zainteresowałam się rok temu. Bardzo polubiłam te zaplatanki. Dużo korzystam z warsztatów osób lepszych ode mnie. Ostatnio po raz pierwszy uczestniczyłam w warsztatach na żywo – Szkoła makramy SNAGart z Kasią w roli głównej, warsztaty w Mikołajkach, Stare Sady. Miejsce wspaniałe, towarzystwo jeszcze lepsze i nawet deszcz nie popsuł nam nastroju. Polecam wszystkim!"

Barbara Mateusiak
Magiczne miejsce

"Nie zastanawiaj się czy zapisać się na warsztaty. Zrób to! Magiczne miejsce. Kasia jest stworzona do dzielenia się swoją pasją. Polecam!"

Agnieszka Domin
Agnieszka Domin
Łatwo, miło i przyjemnie

"Kasia tłumaczy w taki sposób zawiłości różnych wzorów, że nawet dzieci w wieku 9 i 6 lat mogą zrozumieć. Z pełnym przekonaniem polecam nauczycielkę i samą pracownię: łatwo, miło i przyjemnie."

Aneta Havel-Bojanowska
Aneta Havel-Bojanowska
Kameralna i swojska atmosfera

"To moje trzecie warsztaty ze SNAGart. Trzecie (i mam nadzieję nie ostatnie), z którego wróciłam z wiedzą praktyczną i własnoręcznie wykonaną makramą. Atmosfera - kameralna i swojska, niezależnie od liczby osób. W tym przytulny kącik, świetna kawa i ciacha."

Kinga Wołk
Kinga Wołk
Dzika satysfakcja!

"Fantastyczna atmosfera, pasja Kasi, która się wszystkim udziela, powiedziałabym, że indywidualne nauczanie supełków, węzełków, przystępne dla każdego i dzika satysfakcja ze zrobionego własnego projektu. Bardzo polecam te warsztaty."

Stenia Miodek
Stenia Miodek
.