O Szkole Makramy SNAGart. Kim jesteśmy?
9219
page-template,page-template-full-width,page-template-full-width-php,page,page-id-9219,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-no-js,woo-variation-swatches,wvs-theme-creator,wvs-theme-child-creator,wvs-style-squared,wvs-attr-behavior-blur,wvs-tooltip,wvs-css,wvs-show-label,creator-ver-1.8,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-light-header,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive
 
Makrama, sznurki, wełna i dużo więcej...

O szkole

Szkoła Makramy SNAGart. Skąd się wzięła?
Hej! Nazywam się Kasia Karpa. Prowadzę Szkołę Makramy i uczę, jak pleść. Torebki, lustra, łapacze snów, lampiony, sówki – wszystko to znajdziecie u mnie na warsztatach makramy i w poradnikach. A jeżeli wolicie pracować w domu, zajrzyjcie do sklepu i sprawdźcie Makramopudełka.

Przez lata pracowałam jako dziennikarka, wydawca serwisów internetowych, tworzyłam programy telewizyjne, zajmowałam się social mediami. W końcu w 2019 roku przyszedł czas, by rzucić to wszystko i zająć się czymś dużo fajniejszym. Czymś, co daje tylko pozytywne emocje, sprawia ludziom radość i powoduje, że więcej się uśmiechają.

Tak powstała Szkoła Makramy SNAGart z warsztatami makramy w Warszawie (w pracowni na Ursynowie i zaprzyjaźnionych kawiarniach), Giżycku (bo tam spędzamy dużą część życia) i okolicach.

Latem 2020 ruszyły też kursy makramy online, a jesienią wprowadziłam do sprzedaży warsztaty zamknięte w pudełkach, czyli Makramopudełka – zestawy do makramy. Przeszkolone przeze mnie makramistki (i makramistów!) można już spokojnie liczyć w setkach 🙂

A skąd wzięła się makrama w moim życiu? Dowiesz się poniżej…

Na makramie jednak się nie kończy! Parę lat temu nauczyłam się porządnie szyć, zdałam krawiecki egzamin czeladniczy i teraz pod marką SNAG szyję dresy na wymiar. To niezwykle miłe, jak po kolejnych zamówieniach odzywają się zadowolone klientki i zadowoleni klienci, że podobają im się materiały, wzory, kroje, po czym po kolejne bluzy i spodnie nie idą do sklepu, ale wracają do mnie. Dresy znajdziecie w zakładce Dresy SNAG.

SPOTKANIA

Rozmowy o makramach, węzełkach, sznurkach i życiu przy kawie, herbacie i ciastkach. To wszystko znajdziesz w pracowni SNAGart na Ursynowie

MAKRAMY

Jeden węzełek, następny, kolejne, następne rzędy, całe łańcuchy. Tak powstają makramy na ściany, domowe lampy, półki, siedziska, damskie torebki, siatki na zakupy, paski, wisiorki, bransoletki i wiele, wiele innych rzeczy.

WARSZTATY

Przy herbacie, siedząc w wielkich poduchach, fotelach i kanapach, uczysz się tworzyć piękne rzeczy. Potem wracasz do domu i dalej tworzysz. Potem wracasz i uczysz się kolejnych rzeczy.

Węzełki mamy w genach
U Babci na Żoliborzu, w naszych wynajmowanych mieszkaniach. Na kaloryferze, koło lustra, na skrawku ściany, gdzie nic innego się nie zmieściło. Duże, białe z drewnianymi oczami, beżowe z wyplecionym dziobem, niektóre z wielkimi ślepiami z supełków – makramowe sowy były w domu zawsze. Wciąż pamiętam ich zapach i to, jak zasypiałam, patrząc właśnie na nie.

Potem dorośliśmy, babcia odeszła, ja przeprowadziłam się kilka razy. Z upływem lat straciłam z oczu wszystkie makramy, na strychu poginęły stare poradniki z rozrysowanymi węzełkami. W moim dorosłym życiu nie było już plecionek. W ogóle rękodzieło jakby znikło gdzieś za horyzontem…

Były za to różne prace, pomysły na firmę, pogoń za kasą, za wygodą, wszystkie te rzeczy, o których mówili studenci Allanowi Wattsowi w tej opowieści:

Po latach przyszedł czas na duże zmiany: spotkałam mężczyznę mojego życia, zabraliśmy się za generalny remont w mieszkaniu. I wtedy, podczas poszukiwań inspiracji w internecie, natrafiłam znów na sowy. I zaplotłam jedną. Umiałam wszystko. Potem drugą. Supełki wychodziły same. Jak to możliwe? Nie wiem. Po prostu się plotło.

Potem kilka zawieszek i pierwsza makrama ślubna. Duża, kilka dni roboty. Makramy na ścianę, takie na kijach, z frędzlami – bardzo spodobały się jako prezenty na nowe mieszkanie. A potem pojawił się pomysł, żeby odnowić piwnicę, urządzić w niej pracownię i ruszyć z warsztatami. Resztę już znacie 😀