„Ile sznurka na makramę?” To najczęstszy makramowy problem. Mam rozwiązanie!

Szkoła Makramy SNAGart / Blog  / „Ile sznurka na makramę?” To najczęstszy makramowy problem. Mam rozwiązanie!

„Ile sznurka na makramę?” To najczęstszy makramowy problem. Mam rozwiązanie!

Problem z obliczaniem długości sznurka na makramę ma MNÓSTWO makramistek i makramistów. Przyznała się do tego większość osób, które dołączały do mojej grupy Szkoła Makramy na Facebooku. Na stronę Szkoły Makramy SNAGart regularnie trafiają ludzie, którzy zapytanie „ile sznurka na makramę?” wpisują w okienko wyszukiwarki.

A Tobie ile razy zdarzyło się wpisać coś z listy poniżej?

„Jak długie powinny być sznurki na makramę?”
„Jak obliczyć długość sznurków na makramę?”
„Wzór na długość sznurka na makramę”

I co wyskakiwało?

Najczęściej pewnie wzór (4 x długość wzoru + frędzel) x 2? Przyznaję, że sama kiedyś go promowałam. A może tabelka, która przelicza długości sznurków dla różnych grubości? Albo podpowiedzi znawców makramy? Podawali w ciemno długości?

Problem w tym, że te działania i podpowiedzi w ciemno NIE DZIAŁAJĄ. Bo uwzględniają tylko suche dane, a nie biorą pod uwagę tego, jak ktoś plecie, czyli STYLU. Jedna osoba może ściągać sznurki mocniej, a druga ciaśniej. A to w niektórych wzorach daje ogromne różnice w zużyciu sznurków! Dowód? Zobacz:

Obie te muszle to ten sam wzór, a do ich zaplecenia użyte zostały identyczne długości sznurków. Zobacz, jakie końcówki zostały po zapleceniu tylko jednego powtórzenia. No i jaka jest różnica w wielkości wzoru. Wszystko to wpływa na długość sznurka, który kroić będziesz z motka, gdy będziesz chcieć zapleść np. łańcuch z muszli.

Ile sznurka na makramę? Gdzie jest styl?

Bo te dwie dane to dopiero początek drogi do znalezienia odpowiedzi na pytanie „ile sznurka na makramę?”. Na podstawie mojego kilkuletniego doświadczenia w prowadzeniu warsztatów makramy (i po spotkaniu kilku tysięcy kursantów na regularnych zajęciach, piknikach, eventach i kursach online), mogę powiedzieć, że NAJWAŻNIEJSZY JEST STYL. A jak styl, to najlepiej zrobić próbkę i sprawdzić, jak sami zużywamy sznurek na naszą własną makramę.

Makramatyczna Formuła

„OK, OK” – pomyślisz – „Lepiej powiedz, o co chodzi z tymi próbkami i jak to wszystko policzyć”.

Tu do akcji wkracza Makramatyczna Formuła. To specjalny wzór, który uwzględnia styl, długości frędzli i grubość kijka. Wynik, jaki daje, to długość sznurka, który tniemy z motka.

Nie wkleję Ci tu dokładnego zapisu Formuły. Nie dam Ci jej, bo bez zrozumienia tego, jak działa, może wyrządzić tylko szkodę! Trzeba zrobić próbki, poprawnie je zinterpretować, wyciągnąć z nich dane i je zastosować. Dlatego Makramatyczna Formuła jest częścią kursu Makramatyka ONLINE. Tylko po przerobieniu kursu będziesz mieć komplet wiedzy, który pozwoli Ci Formułę zastosować. To pierwszy i na razie jedyny taki kurs w polskim internecie!

To jeszcze nie wszystko: dodatkiem usprawniającym cały proces liczenia jest Kalulator Makramatycznej Formuły, który także dostajesz w ramach kursu. Gdy wpiszesz do niego dane ze swoich próbek, „maszyna” sama wyliczy długość sznurków.

Makramatyka ONLINE w najniższej cenie

To jak? Wchodzisz w to? Przechodzisz na drugą stronę i zamiast odtwarzać zaczynasz tworzyć swoje makramy? 🙂

Tylko do 10.05 kurs sprzedaję w najniższej cenie, jaka kiedykolwiek będzie na niego obowiązywać: 157 zł. Kurs znajdziesz tu w sklepie: Makramatyka ONLINE. A jeżeli chcesz dowiedzieć się o nim więcej, zajrzyj TU.

Niemal wszyscy, którzy przerobili już Makramatykę ONLINE, uważają, że powinno być dwa albo trzy razy drożej. A ja chyba zwariowałam 😜 i po prostu chcę, żeby trafił do jak największej liczby osób 😍 I by już nikt nie musiał wpisywać zapytania „ile sznurka na makramę?”.