Prezent dla Babci. Makramowe pomysły - SNAGart
23024
post-template-default,single,single-post,postid-23024,single-format-standard,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-no-js,woo-variation-swatches,wvs-theme-creator,wvs-theme-child-creator,wvs-style-squared,wvs-attr-behavior-blur,wvs-tooltip,wvs-css,wvs-show-label,creator-ver-1.8,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-dark-header,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

Prezent dla Babci. Makramowe pomysły

SNAGart / Blog  / Prezent dla Babci. Makramowe pomysły

Prezent dla Babci. Makramowe pomysły

– Teraz jestem na emeryturze, mogę wreszcie robić to, na co nie miałam czasu. Dlatego tutaj jestem! – to wypowiedź, która nieraz padła w czasie warsztatów. Tak, tak, do Szkoły Makramy SNAGart przychodzi sporo seniorek i te właśnie Dziewczyny często bardzo mocno wciągają się w makramy. No dobrze, ale jaki w takim razie prezent można zrobić Babci z okazji jej święta, jeżeli czujemy, że może spodobać jej się makrama? Mogę zaproponować kilka opcji 🙂

Prezent dla Babci: Bon prezentowy na warsztaty

To nie tylko kawałek papieru. To zamknięte w kopertę przeżycia, fajne chwile i nauka.

Większość seniorek najbardziej lubi warsztaty na żywo, bo to okazja do:

  • pogadania – o wszystkim: o sznurkach, węzłach, makramach i życiu;
  • wymiany poglądów – panie nie boją się mówić otwarcie o tym, co myślą, warsztaty są świetną do tego okazją;
  • wypicia herbaty w miłym towarzystwie i okolicznościach – Szkoła Makramy to miejsce stworzone dla kobiet! Mamy i herbatę, i kawę, a do tego ciasteczka. Zdarza się, że Dziewczyny przynoszą też swoje wyroby i częstują nimi inne uczestniczki;
  • najbardziej spersonalizowanej nauki – uff, wreszcie przechodzimy do nauki makramy. Na warsztatach na żywo, w pracowni, możemy wspólnie znaleźć sposób na trudniejszy moment, który czasem pojawia się przy pleceniu, i poszukać metody, która sprawdzi się, gdy wszystko inne zawodzi.

Bon jest imienny, ważny przez pół roku, ale jeżeli okaże się, że sytuacja pandemiczna albo osobista nie pozwala na jego zrealizowanie, bez problemu przedłużymy go o kolejne pół roku. W końcu chodzi o to, żeby nauczyć Was makramy, a nie odprawić z kwitkiem! Na razie można realizować go na warsztatach w Warszawie albo Giżycku (to miejsca naszej stałej działalności), ale prawdopodobnie tych miejsc będzie więcej.

Oto lista warsztatów, na jakie można kupić bon – prezent dla Babci:

Prezent dla Babci: Makramopudełko

Makramopudełko, czyli zestaw do makramy, to coś jakby warsztaty zamknięte w pudełku.

W każdym zestawie znajdują się:

  • instrukcja – szczegółowa, ze zdjęciami i prostymi linkami do filmów z trudniejszymi momentami;
  • wszystkie materiały, które potrzebne są do stworzenia makramy (lustra albo makramy na kiju);
  • prezent: minizestaw do zaplecenia makramowego piórka;
  • i oczywiście moją pomoc na dowolnym etapie plecenia, jeżeli tylko cokolwiek sprawi problem.

Do wyboru są dwa tematy Makramopudełek:

  • Makrama dla początkujących, czyli po prostu makrama na kiju – w tej wersji uczymy się węzłów: mocującego, płaskiego, żebrowego, perły, opaski i na deser zaplatamy jeszcze baryłki. Po kilku godzinach pracy mamy gotową piękną ozdobę na ścianę. W zestawie jest 100 m sznurka o grubości 5 mm w wybranym kolorze, 40-centymetrowy, naturalny kijek z Mazur, instrukcja i minizestaw do wykonania piórka. Kolory można wybierać tutaj: Makramopudełko – makrama dla początkujących.
  • Makramowe lustro – to zestaw do zaplecenia lustra w makramowej ramie. Do plecenia nie używamy kleju, tylko sznurka i rąk. Po przejściu przez instrukcję, po kilku godzinach pracy, mamy gotowe oplecione makramą, okrągłe lustro. W zestawie jest sporo: dwie obręcze, lustro, 40 m sznurka bawełnianego skręcanego 5 mm w wybranym kolorze, instrukcja, mała szczotka do rozczesywania sznurka i minizestaw do zaplecenia piórka. Zestawy i kolory wybierać można tutaj: Makramopudełko – Makramowe lustro.

Prezent dla Babci: gotowa makrama

Tutaj są dwie opcje: możesz taki prezent przygotować sama, albo kupić (zamówić) gotową makramę. Do pierwszej opcji znów polecę Ci Makramopudełka. Opisy i linki znajdziesz akapit wyżej. Natomiast jeżeli myślisz o gotowej makramie, zajrzyj do sklepu SNAGart – mamy tam duże i małe makramy na kiju, makramowe lustra, a także mniejsze rzeczy: biżuterię, a lada moment pojawią się zakładki do książek.

Makrama Bystra – wersja XL