Przewodnik po zestawach do makramy DIY

Szkoła Makramy SNAGart / Blog  / Przewodnik po zestawach do makramy DIY
Zestawy do makramy DIY

Przewodnik po zestawach do makramy DIY

Makrama dla początkujących, pierwsza makrama, sowa, wieńce, prezent dla niej… no jest tych zestawów trochę! Pomyślałam, że porównam wszystkie zestawy do makramy DIY, które można kupić w sklepie. Dzięki temu łatwiej będzie zdecydować, który zestaw najlepiej będzie Ci pasował.

Porównanie zestawów w tabeli

Wszystkie pudełka są dla początkujących

Jak widzisz w tabeli, zestawy różnią się wielkością pudełek, ilością materiałów i ceną. A co je łączy?

  • Wszystkie zawierają papierowe instrukcje i komplet materiałów do zaplecenia rzeczy ze zdjęcia.
  • Wszystkie też nadają się dla osób początkujących.
  • Cechą wspólną jest też to, że zamówienia wysyłam już bez dodatkowych kosztów, czyli dostawa jest darmowa.
  • Każde pudełko do wysyłki pakowane jest jeszcze w dodatkowy karton. Dzięki temu doleci do Ciebie nieuszkodzone. Możesz wypakować Zestaw z opakowania wysyłkowego i od razu wręczyć (jeżeli ma to być prezent).
  • Trzy z czterech zestawów znajdziesz – oprócz sklepu – na naszym profilu na Allegro: allegro.pl/uzytkownik/snagart (tam jednak cena będzie wyższa niż w sklepie snagart.pl/sklep)

Co dla kogo?

W tabeli napisałam w skrócie o tym, który zestaw jest dla kogo. Teraz napiszę o tym troszkę więcej.

Zestawy można podzielić na dwie grupy: makramy ścienne i makramy inne. W ściennych są dwie opcje: Pierwsza makrama i Makrama dla początkujących.

Pierwsza Makrama DIY

Ten zestaw jest mniejszy, tańszy i – co za tym idzie – mniej zobowiązujący. To fajna propozycja dla tych, co chcą sprawdzić, czy plecenie w ogóle im się spodoba. Pierwsza makrama DIY jest pomysłem na prezent dla koleżanki z pracy, babci, mamy albo innej osoby, o której wiesz, że lubi rękodzieło, ale nie masz pewności, czy jej pasją stanie się makrama. Jeżeli szukasz zestawu dla siebie, zamów go, jeżeli chcesz sprawdzić, czy w ogóle będzie chemia między Tobą a sznurkami.

Wzór, jaki robi się z tym zestawem, ma wymiary ok. 30 x 50-60 cm i nie jest skomplikowany. Czas zaplatania to zwykle do 2 godzin. Zestaw znajdziesz tu: Pierwsza Makrama DIY

BESTSELLER Makrama dla początkujących DIY

Parę razy obiło Ci się o uszy, że chce spróbować makramy? Lubi rękodzieło, ale ze sznurków jeszcze nie było okazji popleść? Jeżeli masz kogoś takiego i chcesz tę osobę obdarować zestawem do makramy, wybierz właśnie tę wersję.

To zestaw, z którym robi się już bardziej konkretną pracę i głębiej wchodzi się w świat makramy. Tak samo jak Pierwsza makrama, przeznaczony jest dla osób zupełnie początkujących, ale wymaga już większego zaangażowania przy nauce. Po przerobieniu tego zestawu jest się gotowym do pracy z tutorialami, jakie dostępne są w internecie.

Z instrukcją i materiałami z paczki zaplata się makramę o szerokości 40 cm i długości jakiej się chce. Czas zaplatania to ok. 3-4 godzin. Oprócz materiałów na makramę ścienną w paczce znajduje się też minizestaw do zaplecenia makramowego piórka. Zestaw znajdziesz tu: BESTSELLER Makrama dla początkujących DIY

Uwaga! Jeżeli dla siebie, a nie na prezent, koniecznie sprawdź wersję EKO. W tej opcji materiały pakuję od razu do kartonu wysyłkowego bez ozdobnego opakowania i naklejki. Dzięki temu ograniczamy produkcję śmieci i emisję CO2. Zobacz szczegóły.

Makramowa sowa XXL

Ten zestaw wybierają zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane. Jest fajny, bo zawiera w sobie cały zbiór materiałów niezbędnych do zaplecenia makramowej sowy. Nie trzeba więc chodzić po sklepach i szukać korali na oczy, ani kupować pełnych motków sznurków, żeby wykorzystać tylko kawałek. Podobnie jak w Makramie dla początkujących DIY jest tutaj też prezent: minizestaw do wykonania makramowego piórka.

W skład tego zestawu wchodzi bawełniany, pleciony sznurek sznurek 9 mm. Jest to bardzo przyjemny materiał do plecenia i do nauki: gruby, puszysty, nie plącze się. Same zalety! Zestaw jest tu: Makramowa sowa XXL

Makramowe wieńce świąteczne DIY

To specjalna propozycja na przedświąteczny czas. Z tym zestawem można w długi jesienno-zimowy wieczór zasiąść za stołem z kubkiem czegoś gorącego do popijania i zapleść dwie przepiękne ozdoby na stół, drzwi albo ścianę. Można to robić w pojedynkę albo w towarzystwie – zestaw zawiera materiały na dwa wieńce. Prawda, że fajny pomysł?

Zestawy znajdziesz tu: Makramowe wieńce świąteczne DIY

A może zajęcia na żywo?

A jeżeli masz do obdarowania kogoś, komu może spodobać się makrama, ale ten ktoś wolałby przyjść na zajęcia na żywo, sprawdź koniecznie bony prezentowe na warsztaty: