Markramowe serce <3 Tutorial wideo
27385
post-template-default,single,single-post,postid-27385,single-format-standard,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,creator-ver-1.10,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-dark-header,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,cookies-not-set

Makramowe serce <3 Instrukcja zaplatania

SNAGart / Blog  / Jak to zrobić?  / Makramowe serce <3 Instrukcja zaplatania

Makramowe serce <3 Instrukcja zaplatania

Makramowe serce, czyli kilka węzłów, rozczesane i przystrzyżone na kształt serca frędzelki. Ich plecenie to sama przyjemność! Zobaczcie, jak je zrobić <3

Makramowe serce to drobiazg, który polecam robić nie tylko na Walentynki, ale przez cały rok! Taka podkładka/zawieszka (a w mniejszej wersji może być nawet naszyjnik) to świetny podarunek dla bliskiej osoby i fajny element wystroju przytulnego wnętrza.

A jak się robi takie makramowe serce? Temat ten zgłębialiśmy na makramowym webinarze 7 lutego. Zobaczcie, to tylko 12 węzłów, rozczesanie i przycięcie na kształt serca. Naprawdę niedużo roboty, a ile radości!

Materiały na serce ze sznurków

Do zaplecenia dokładnie tego makramowego serca potrzebować będziesz ośmiu sznurków po 80 cm. Ja użyłam sznurka skręcanego o grubości 5 mm od firmy Bobbiny.

Przyda się też podkładka na dokumenty z klipsem (ułatwi plecenie makramowego serca), a poza tym nożyczki i szczotka do rozczesywania. Jeżeli chcesz bardzo dokładnie dociąć kształt makramowego serca, przygotuj sobie szablon. Po zapleceniu serducha położysz go na pracy i przytniesz sznurek po krawędziach.

Tutaj dokładna instrukcja zaplatania makramowego serca:

Koniecznie dajcie znać, jak poszło plecenie makramowych serduszek! <3

Kto chce dostawać powiadomienia o webinarach, niech koniecznie zapisuje się na podstawymakramy.pl/sroda (bo tak naprawdę te webinary powinny być w środy 😉 ).

A jeżeli spodobały Wam się serca i chcesz zrobić większą pracę, zapraszam do plecenia sznurkiem 9 mm. Instrukcję z długościami sznurków do przycięcia i kilkudziesięcioma zdjęciami znajdziesz w sklepie po kliknięciu w ten link: Makramowe serce XXL

Instrukcja kosztuje 29 zł 🙂

Nieustannie zachęcam też do przyjścia na warsztaty i nauki na żywo. A kto nie może, ten niech decyduje się na Makramopudełko. Jest kilka opcji zestawów, wszystkie znajdziecie w zakładce SKLEP. Oczywiście, jak zawsze, dostawa jest darmowa. A kto woli Allegro, niech wpada na nasze konto na ALLEGRO.