Warsztaty makramy w Szkole Makramy SNAGart w WAKACJE

Szkoła Makramy SNAGart / Blog  / Warsztaty makramy w Szkole Makramy SNAGart w WAKACJE

Warsztaty makramy w Szkole Makramy SNAGart w WAKACJE

Lato to wspaniały czas na naukę plecenia. No bo makrama super zgrywa się z zielonymi roślinami, letnim chilloutem i wakacyjnym relaksem. Część warsztatów robię przez to nawet w parku i to są zawsze cudowne spotkania!

Poniżej kalendarz warsztatów z podziałem na tematy. Na razie do końca lipca, terminy sierpniowe wrzucę troszkę bliżej połowy wakacji. I tak:

Warsztaty Pierwsza makrama

To nowe warsztaty, na których nauczysz się podstawowych makramowych węzłów (mocujący, płaski, żebrowy, opaska i baryłka) i zapleciesz nimi prostą makramę ścienną na kiju.

Dla kogo są te warsztaty? Dla tych, co chcą sprawdzić, czy plecenie jest dla nich. Zobaczyć, czy wkręcą się w sznurki i węzełki. Dla osób, które nie chcą od razu poświęcać pół dnia na warsztaty, ale po prostu „liznąć” tematu. To warsztaty dla dziewczyn, które chcą popleść przy okazji wieczoru panieńskiego, dla osób, które chcą spróbować plecenia z dziećmi, a także dla kół gospodyń wiejskich i innych grup kobiet, które myślą o spróbowaniu swoich sił w makramie.

Dla kogo nie są warsztaty „Pierwsza Makrama”? Dla osób, które chcą od razu zrobić nieco większą makramę. Nie są też dla tych, co już coś próbowały pleść i chcą więcej. Obie te grupy zapraszam na „Makramę dla początkujących”. „Pierwsza Makrama” nie spodoba Ci się, jeżeli nie lubisz rękodzieła, nie masz cierpliwości do wiązania węzełków albo po prostu nie podobają Ci się prace ze sznurka 🙂

Warsztaty trwają ok. 2-2,5 godziny

W cenie otrzymujesz:
– kijek o długości 30 cm – naturalny, olchowy, a nie marketowy wałek,
– 100 m sznurka – to dwa razy więcej niż jest potrzebne do zaplecenia wzoru, który proponuję. Resztę sznurka możesz wykorzystać np. do wykonania kwietnika, bo w prezencie dostajesz też…
– dostęp do instrukcji wideo wykonania makramowego kwietnika 🙂
– próbnik sznurków – przyda się przy sznurkowych zakupach
– instrukcja zaplatania makramy w formacie PDF – dokładna, bogato ilustrowana, dzięki niej można krok po kroku odtworzyć wszystko, co było na zajęciach.

Wszystkie terminy tych warsztatów, a także zapisy znajdziesz tutaj: snagart.nakiedy.pl

A więcej o samych warsztatach tutaj: „Pierwsza Makrama”, czyli nowe warsztaty makramy dla początkujących

Warsztaty Makrama dla początkujących

To najbardziej popularne warsztaty z tych, które prowadzę. Są przede wszystkim przeznaczone dla tych osób, które naukę zaplatania sznurków chcą od razu zacząć od klasycznej makramy na ścianę z zaplecionym środkiem oraz połączonym po środku łańcuchem.

Trwają 3,5-4 godziny i uczymy się węzłów: mocującego, płaskiego, perły, żebrowego, żebrowego zakańczającego, baryłki i opaski.

Dla kogo są warsztaty „Makrama dla początkujących”? To – jak mówi nazwa warsztatów – zajęcia dla osób początkujących. Spodobają się dziewczynom, które od dawna chciały spróbować makramy, ale jeszcze nie miały okazji, a także tym, które próbowały się uczyć z filmów na Youtube, ale coś poszło nie tak (za szybko pokazywane węzły, problemy z zawiązywaniem itp). Dla wszystkich osób, które kiedyś, dawno temu zaplatały sznurki, ale już wszystko zapomniały. Dla tych, co chcą wejść w świat makram i popleść kilka godzin. Spodobają się wielbicielkom boho stylu, które w rękodziele szukają relaksu i ukojenia.

Dla kogo nie są warsztaty „Makrama dla początkujących”? Dla tych, co lubią próbować ciągle nowych rzeczy i makrama jest po prostu kolejnym takim tematem. Zajęcia nie spodobają się też dziewczynom, które nie chcą od razu poświęcać swojej pierwszej próbie kilku godzin życia. Tym osobom bardziej spodoba się na warsztatach „Pierwsza Makrama”, które są właśnie do takiego „liźnięcia” tematu najlepsze. „Makrama dla początkujących” nie spodoba się tym z Was, które nie mają cierpliwości do wiązania węzełków. No i tak jak wyżej – nie spodoba się tym, co nie lubią rękodzieła lub prac ze sznurków.

Warsztaty trwają ok. 3,5-4 godzin.

W cenie otrzymujesz:
– kijek o długości 40 lub 60 cm do wyboru
– 100 m sznurka bawełnianego
– próbnik sznurków – przyda się do zakupów sznurkowych po zajęciach
– instrukcja zaplatania makramy w formacie PDF – dokładna, bogato ilustrowana, dzięki niej można krok po kroku odtworzyć wszystko, co było na zajęciach.
– prezent: minizestaw do zaplecenia w domu makramowego piórka 🙂

Najbardziej aktualny spis terminów i zapisy znajdziesz tutaj: snagart.nakiedy.pl

Więcej o tych zajęciach znajdziesz tutaj: Makrama dla początkujących

A tutaj film z warsztatów Makrama dla początkujących:

To dwie podstawowe propozycje. W wakacje organizuję też warsztaty zaplatania makramowych toreb na bambusowych uchach i warsztaty plecenia łapaczy snów. Wszystkie terminy i zapisy można znaleźć tutaj: snagart.nakiedy.pl