„Pierwsza Makrama”, czyli nowe warsztaty makramy dla początkujących - SNAGart
26173
post-template-default,single,single-post,postid-26173,single-format-standard,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-no-js,woo-variation-swatches,wvs-theme-creator,wvs-theme-child-creator,wvs-style-squared,wvs-attr-behavior-blur,wvs-tooltip,wvs-css,wvs-show-label,creator-ver-1.8,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-dark-header,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

„Pierwsza Makrama”, czyli nowe warsztaty makramy dla początkujących

SNAGart / Blog  / „Pierwsza Makrama”, czyli nowe warsztaty makramy dla początkujących

„Pierwsza Makrama”, czyli nowe warsztaty makramy dla początkujących

– Co? Cztery godziny? Strasznie dużo ta makrama trwa – oj niejeden raz słyszałam takie zdanie, niejeden. No, ale co zrobić, skoro plecenie makram naprawdę zajmuje sporo czasu i nie da się tego skrócić… zaraz, ale czy na pewno się nie da?

A może by dla tych, którzy nie są pewni nowego hobby, zrobić nowy wzór, który zaplatać będzie się nie w cztery, ale w dwie godziny? Czy to w ogóle możliwe? Myślałam, myślałam i… wymyśliłam.

Nauczysz się makramy w 2 godziny

I tak od czerwca ruszamy z nowymi warsztatami „Pierwsza Makrama”. Wykonamy na nich o taką dekorację ze sznurka:

Na warsztatach nauczymy się podstawowych makramowych węzłów:

  • mocującego, czyli krawata,
  • węzła płaskiego,
  • węzła żebrowego,
  • opaski,
  • baryłki

Dwa razy więcej sznurka

Na zrobienie takiej makramy potrzeba mniej niż 50 metrów sznurka, ale do dyspozycji każda uczestniczka będzie mieć 100-metrowy motek w wybranym kolorze. Po co aż tyle? Ano po to, żeby można było rozwijać nową pasję 🙂

Każda z moich kursantek dostanie dostęp do instrukcji zaplatania kwietnika i będzie mogła zrobić go np. używając reszty sznurka z warsztatów.

W pakiecie startowym na warsztatach znajdzie się też tradycyjnie próbnik sznurków – przyda się przy sznurkowych zakupach w przyszłości. Kijki, na którym będziemy zaplatać makramy, to oczywiście naturalne kijki z Mazur, a nie drewniane wałki ze sklepu budowlanego.

Zapisy jak zwykle na snagart.nakiedy.pl. Koszt warsztatów to 89 zł.

Pierwsza edycja 16 czerwca jeszcze pod dachem, ale następne zrobimy już na otwartej przestrzeni. Co Wy na to? Dobry pomysł? Krótsze warsztaty mają sens?