„Pierwsza Makrama”, czyli nowe warsztaty makramy dla początkujących - SNAGart
26173
post-template-default,single,single-post,postid-26173,single-format-standard,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,creator-ver-1.10,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-dark-header,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,cookies-not-set

„Pierwsza Makrama”, czyli nowe warsztaty makramy dla początkujących

SNAGart / Blog  / „Pierwsza Makrama”, czyli nowe warsztaty makramy dla początkujących

„Pierwsza Makrama”, czyli nowe warsztaty makramy dla początkujących

– Co? Cztery godziny? Strasznie długo ta makrama trwa – oj niejeden raz słyszałam takie zdanie, niejeden. No, ale co zrobić, skoro plecenie makram naprawdę zajmuje sporo czasu i nie da się tego skrócić… zaraz, ale czy na pewno się nie da?

A może by dla tych, którzy nie są pewni nowego hobby, zrobić nowy wzór, który zaplatać będzie się nie w cztery, ale w dwie godziny? Czy to w ogóle możliwe? Myślałam, myślałam i… wymyśliłam.

Nauczysz się makramy w 2 godziny

I tak od czerwca ruszamy z nowymi warsztatami „Pierwsza Makrama”. Wykonamy na nich o taką dekorację ze sznurka:

Na warsztatach nauczymy się podstawowych makramowych węzłów:

  • mocującego,
  • węzła płaskiego,
  • węzła żebrowego,
  • opaski,
  • baryłki.

Dwa razy więcej sznurka

Na zrobienie takiej makramy potrzeba mniej niż 50 metrów sznurka, ale do dyspozycji każda uczestniczka będzie mieć 100-metrowy motek w wybranym kolorze. Po co aż tyle? Ano po to, żeby można było rozwijać nową pasję 🙂

Każda z moich kursantek dostanie dostęp do lekcji zaplatania kwietnika i będzie mogła zrobić go np. używając reszty sznurka z warsztatów.

W pakiecie startowym na warsztatach znajdzie się też tradycyjnie próbnik sznurków – przyda się przy sznurkowych zakupach w przyszłości. Kijki, na których będziemy zaplatać makramy, to oczywiście naturalne kijki z Mazur, a nie drewniane wałki ze sklepu budowlanego.

Zapisy jak zwykle na snagart.nakiedy.pl. Koszt warsztatów to 89 zł.

Terminy najbliższych zajęć:

29 czerwca 2021 w Browarze Chmury (Giżycko)

14 lipca 2021 w pracowni Szkoły Makramy SNAGart (Warszawa – Ursynów)

18 lipca 2021 w parku pod Kopą Cwila (Warszawa – Ursynów)