Jak zamocować sznurek pod krawaty? - SNAGart
16228
post-template-default,single,single-post,postid-16228,single-format-standard,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,creator-ver-1.10,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-dark-header,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,cookies-not-set

Jak zamocować sznurek pod krawaty?

SNAGart / Blog  / Jak zamocować sznurek pod krawaty?

Jak zamocować sznurek pod krawaty?

Ale o co chodzi? Kto wie, ten wie 😀 W skrócie – jak zrobić, żeby sznurek, na którym zahaczać będziemy nasze krawaty pod makramę, trzymał się kija i żeby nie było za bardzo widać zwykłego supła? To proste, naprawdę! Zaraz sama się przekonasz.

To pytanie pojawia się często razem ze zdjęciami na makramowych grupach dyskusyjnych.

Jak w makramie na kiju wykonać takie coś, co sprawi, że sznurki będziemy mocować nie na patyku, ale na takim sznurku w kształcie dekoltu-łódki? Albo głębokiego łuku? Jak to zrobić?!

A chodzi dokładnie o to:

A wykonujemy wiązanie tak:

Odmierzamy sobie sznurek, który będzie dłuższy od pozostałych w tym segmencie pracy o tyle, ile ma mieć nasz łuk (na którym potem będziemy plątać krawaty).

Następnie składamy sznurek na pół, ale nierówne pół, czyli jedna nóżka musi być dłuższa, i wiążemy na kiju zwykły krawat.

Potem bierzemy ten dłuższy sznurek, przerzucamy przez kij górą, wyciągamy przed sznurek z przodu pracy, przerzucamy nad kijem tym razem od dołu i końcówkę przekładamy przez pętelkę.

Tak, brzmi skomplikowanie. Ale spokojnie. Zobacz na filmie, jak to zrobić:

Niech się plecie!

Acha, zapomniałabym!

Dostęp do darmowych kwietników już pobrałaś, prawda? Jak nie, to jest tutaj (klik!):