Jak podrasować makramowy kwietnik? Tip nr 1 - SNAGart
16580
post-template-default,single,single-post,postid-16580,single-format-standard,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,creator-ver-1.10,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-dark-header,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,cookies-not-set

Jak podrasować makramowy kwietnik? Tip nr 1

SNAGart / Blog  / Jak podrasować makramowy kwietnik? Tip nr 1

Jak podrasować makramowy kwietnik? Tip nr 1

Kwietnik potraficie już zrobić (a jak nie, to klik i już będziecie umieć). Dzisiaj pokażę Wam, jak zmienić go nie do poznania z użyciem prostego triku. To będzie pierwszy z dwóch, następny za tydzień.

Ten wpis oryginalnie na blogu miał być we wtorek, czyli w dniu rozkminek „Jak to zrobić?”. Nie wyszło, bo na Mazurach przez cały dzień lało. Powiecie: no ale przecież jest Makramobus, można tam. A no nie – zaczęliśmy tu krótki remoncik i bus załadowany był po brzegi materiałami budowlanymi. Naprawdę nie miałam żadnego miejsca do nakręcenia tej króciutkiej produkcji. Ostatecznie wtorkowy cykl ukazuje się w czwartek, a czwartkowy w tym tygodniu odpuszczamy. Ale do rzeczy.

Pewnie widzieliście w internetach piękne kwietniki ze zwisającymi frędzlami. Zrobiłam kiedyś taki dla Agnieszki, mojej klientki, i faktycznie prezentował się interesująco. Tu jeszcze u mnie w pracowni – wisi w samym środku i chyba kradnie show pozostałym.

A to zdjęcie kwietnika już w jego naturalnym środowisku, z roślinką, fotkę zrobiła Agnieszka:

A jak zrobić taki kwietnik z tego, co macie już zrobiony? Bardzo prosto – po prostu dodać do niego frędzle. Jak długie? Jak chcecie. Jak dodać? Na odwrócone krawaty, czyli z pętelką przekładaną od dołu.

Jak zawiązać te frędzle na kwietniku zobaczycie na filmie:

 

I jeszcze protip – spróbujcie zrobić sobie frędzle w stylu ombre, czyli podfarbowane na końcach. W stylu, bo efekt taki jak klasyczne ombre z rozjaśnionymi końcami na włosach ciężko będzie osiągnąć. Ale można nadać sznurkom inny kolor. Zrobię kiedyś na ten temat osobny wpis.

Dajcie znać i pokażcie, jak wyszły kwietniki 🙂

Niech się plecie!