Makrama dla początkujących: perła - SNAGart
19730
page-template-default,page,page-id-19730,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,creator-ver-1.10,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-dark-header,cookies-not-set,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Makrama dla początkujących: perła

SNAGart / Makrama dla początkujących: perła

Makramowa kulka ma w internecie przynajmniej dwie nazwy. Po angielsku znajdziecie ją jako macrame berry knot, natomiast w naszych, starych makramowych publikacjach nazywa się makramowa perła.

Makramową perłę robi się tak: wiążemy kilka węzłów płaskich (w naszym wzorze są cztery), potem przewlekamy przez dziurę nad węzłami dwa środkowe sznurki, zaciągamy i na końcu pod wszystkim zawiązujemy węzeł płaski pod powstałą kulką.

Zobacz na filmie, jak wiązać makramową perłę:

Nagranie jest uzupełnieniem instrukcji drukowanej do makramy na kiju – modelu dla początkujących. Instrukcja dostępna jest solo albo w komplecie ze sznurkiem i kijkiem (Makramopudełko, czyli zestaw do makramy dla początkujących, możesz kupić tutaj: https://snagart.pl/sklep).