Makramowa sowa: dziób - SNAGart
24845
page-template-default,page,page-id-24845,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,creator-ver-1.10,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-dark-header,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Makramowa sowa: dziób

SNAGart / Makramowa sowa: dziób

Makramowa kulka ma w internecie przynajmniej dwie nazwy. Po angielsku znajdziecie ją jako macrame berry knot, natomiast w naszych, starych makramowych publikacjach nazywa się makramowa perła. W makramowej sowie używamy jej do zaplecenia dzioba ptaszyska.

Makramową perłę robi się tak: wiążemy kilka węzłów płaskich (w makramie na kiju plotłyśmy cztery węzły, w sowie są to trzy sztuki), potem przewlekamy przez dziurę nad węzłami dwa środkowe sznurki, zaciągamy i na końcu pod wszystkim zawiązujemy węzeł płaski pod powstałą kulką.

Zobacz na filmie, jak wiązać makramową perłę: