Makramopudełko: Makrama dla początkujących
Zestaw do makramy dla początkujących

Pudełko z materiałami, instrukcją i gratisami przychodzi do Ciebie do domu.

Pleciesz gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Zaczynamy od absolutnych podstaw!

Koszt: 119 zł (zamiast 139 zł) + koszty wysylki

Chcę więcej szczegółów. Przechodzę do sklepu
Co znajdziesz w swoim Makramopudełku?
 • Sznurek – bawełniany, pleciony, 100 m od sznurkioutlet.pl, zaprzyjaźnionego sklepu, z którym współpracujemy od lat.
 • Kijek – naturalny, o długości 40 cm. Nasze kijki zbieramy i przygotowujemy dla Ciebie na Mazurach.
 • Instrukcja – profesjonalnie wydrukowana w drukarni na pięknym papierze. Zawiera kilkadziesiąt zdjęć i odnośniki do filmów.
 • Lniany woreczek z prezentami – znajdziesz w nim minizestaw do zaplecenia makramowego piórka oraz coś słodkiego na ząb (dla umilenia pracy). Sam woreczek natomiast może posłużyć np. do zapakowania ususzonej lawendy. Taką paczuszkę możesz wrzucić między ubrania, a będą pięknie pachnieć.
Czego się nauczysz?
 • Węzła mocującego – to początek większości makramowych prac.
 • Węzła płaskiego – to jeden z dwóch podstawowych makramowych węzłów;
 • Perły – kombinacji węzłów płaskich, które tworzą kulkę;
 • Węzła żebrowego – drugiego z dwóch podstawowych makramowych splotów;
 • Węzła żebrowego zakańczającego – to sposób wiązania węzłów żebrowych, który umożliwia zakończenie makramowej pracy bez frędzli;
 • Opaski – to węzeł, który przydaje się nie tylko do wykańczania makram, ale też do tworzenia chwostów;
 • Baryłki – to taki miły akcent na koniec pracy – beczułkowe zgrubienia na frędzlach.
Przykładowy film z węzłem żebrowym

Sploty, których się nauczysz, pozwolą Ci tworzyć samodzielnie następne prace.

Youtubowe tutoriale nie będą już miały dla Ciebie tajemnic!

Zamawiam
24 strony instrukcji

Makramę pomoże Ci zapleść dokładna, 24-stronicowa instrukcja z kilkudziesięcioma zdjęciami, ilustrującymi każdy krok pracy.

Filmy

W newralgicznych, trudniejszych momentach znajdziesz proste odnośniki do filmów, które dokładnie wyjaśnią, jak przejść przez bardziej skomplikowany etap.

Materiały na makramę

Makramopudełko to także komplet materiałów do wykonania Twojej pierwszej makramy. Instrukcja, 100 m sznurka, naturalny kijek z Mazur - to wszystko znajdziesz w pudełku.

Prezenty

Do Twojego zestawu dołączam także prezent: minizestaw do wykonania makramowego piórka. Znajdziesz tam także coś smacznego 🙂

Masz wątpliwości?
ZACZYNAM. CZY SOBIE PORADZĘ?

Tak! Ta makrama to przyjemna praca na rozpoczęcie makramowej drogi. Zawiera podstawowe węzły, które przydadzą się przy pleceniu następnych prac. W trudniejszych momentach znajdziesz filmy, dokładnie i z bliska pokazujące te kroki.

BRAKUJE MI CZASU

Nie musisz pleść całej makramy za jednym zamachem. Drukowana instrukcja pozwala zatrzymać się w dowolnym momencie i wrócić do plecenia, gdy znów trafi się wolna chwila.

A JEŻELI NIE DAM RADY?

W razie kłopotów zawsze służę pomocą. Mogę dokładniej opisać poszczególne zagadnienia albo pokazać rozwiązanie na wideo. Wspólnie znajdziemy sposób na zaplecenie Twojej pierwszej makramy.

O Szkole Makramy SNAGart
Nazywam się Kasia Karpa i uczę, jak pleść makramy.

Przez lata pracowałam jako dziennikarka, wydawca serwisów internetowych, tworzyłam programy telewizyjne, zajmowałam się social mediami. W 2019 roku przyszedł czas, by rzucić to wszystko i zająć się czymś, co daje tylko pozytywne emocje, sprawia ludziom radość i powoduje, żę więcej się uśmiechają.

Tak powstała Szkoła Makramy SNAGart z warsztatami w Warszawie. Latem 2020 zaczęłam działać także w Giżycku i okolicach, ruszyły też kursy online, a jesienią zapakowałam warsztaty w Makramopudełka.

Przeszkolone przeze mnie makramistki (i makramistów!) można już spokojnie liczyć w setkach.

Praktyczny i cenny przewodnik

"Dopiero poznaję świat makramy i tak przygotowany zestaw pozwolił mi dobrze zrozumieć techniki tworzenia i wiedzieć na co zwrócić uwagę. Wykonałam już kilka dzieł z makramowych pudełek - zainspirowało mnie to do przygotowania dalszych własnych kreacji, a w dodatku pokazało jak kreatywne i relaksujące jest to zajęcie. W skrócie, polecam serdecznie, szczególnie tym, którzy chcą od podstaw poznać świat makramy:)"

Małgorzata Osas
Polecam wszystkim, którzy chcą zaznać tej przyjemności

"To moje pierwsze prace z wykorzystaniem Makramopudełek. Instrukcje napisane w sposób bardzo jasny nawet dla początkujących, zaczynających swoją przygodę z makramą. Polecam wszystkim, którzy chcą zaznać tej przyjemności."

Ewa Żalińska
Instrukcja jest super zrozumiała

"Instrukcja do makramy na kiju jest super zrozumiała. Nie miałam żadnych problemów z wykonaniem. Fajnie się plotła i jest bardzo ładna. Polecam."

Urszula Wójcik