Makramowa sowa: węzeł żebrowy - SNAGart
24841
page-template-default,page,page-id-24841,theme-creator,eltd-core-1.3.1,woocommerce-demo-store,woocommerce-no-js,creator-ver-1.10,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-bottom,eltd-dark-header,cookies-not-set,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Makramowa sowa: węzeł żebrowy

SNAGart / Makramowa sowa: węzeł żebrowy

Po zapleceniu trójkąta z węzłów płaskich pora na węzeł żebrowy, czyli drugi podstawowy węzeł makramy.

Jak zawiązać węzeł żebrowy? Pamiętaj o czterech zasadach:

  1. Jeżeli pleciesz od lewej do prawej, trzymaj sznurek wiodący w prawej ręce i go nie puszczaj. Wyobraź sobie, że jest przyklejony do ręki klejem. Nie zmieniaj rąk.
  2. Sznurek wiodący powinien być sztywny, nie wiążemy nim jak sznurówki. Wiążemy nie nim, ale NA nim.
  3. Sznurki, którymi pleciemy, powinny znajdować się pod sznurkiem wiodącym.
  4. We wzorze, który teraz robimy, zależy nam na tym, żeby rządek węzłów żebrowych powstał blisko przed chwilą zaplecionych węzełków płaskich, dlatego sznurek wiodący (zwłaszcza w chwili zaciągania węzełków) trzymamy blisko zaplecionego właśnie trójkąta.

To film pochodzący z Makramopudełka – Makramowa sowa XXL. To zestaw do makramy z instrukcją i wszystkimi potrzebnymi do plecenia materiałami. Zobacz TUTAJ więcej szczegółów.